Cechy charakterystyczne współczesnych domów parterowych

domy parterowe projekty

Nowoczesny dom parterowy to coraz częściej wybierane przez inwestorów rozwiązanie. Idealnie sprawdza się przede wszystkim na dość dużych działkach, których właściciele cenią sobie wygodę i ekonomiczność.

Atuty domów parterowych

Domy parterowe posiadają wiele niepodważalnych zalet, takich jak bezpośredni dostęp do terenu otaczającego budynek, możliwość akustycznego oddzielenia strefy dziennej od nocnej czy bezproblemowa i pozbawiona schodów komunikacja w poziomie. Projekty domów parterowych nowoczesnych to również idealna propozycja dla osób, które na przykład z powodów rodzinnych planują rozbudowę budynku mieszkalnego o dodatkowe piętro. W razie konieczności, parterowy dom można też łatwiej dostosować do użytkowania przez osobę starszą lub niepełnosprawną.

Układ pomieszczeń w domu parterowym

Dokładnie opisujący dom parterowy projekt powinien zapewnić najbardziej uniwersalny rozkład poszczególnych pomieszczeń w budynku. Do najpopularniejszych należą układy takie, jak na przykład:

– prostokątny

– atrialny

– półatrialny

– w kształcie liter H, L lub T

Wybór najbardziej optymalnego schematu w projekcie domu parterowego nowoczesnego, powinien być dostosowany do potrzeb użytkowników. Dzięki czemu będą oni mogli z niego bardziej efektywnie korzystać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Domy parterowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *